Apartamenty nad Zatoką położone są w kameralnej okolicy nad samym brzegiem Zatoki Puckiej. Jednocześnie nieruchomość dzieli kilkaset metrów od centrum Pucka z rynkiem, molem i mariną. Jedną z godnych polecenia atrakcji są szlaki turystyczne: niebieski szlak z Pucka do Wejherowa, czarny szlak grot mechowskich – z Pucka do Krokowej,, żółty – z Pucka do Swarzewa przez przepiękny Nadmorski Park Krajobrazowy. Ponad to nasza inwestycja sąsiaduje z międzynarodową ścieżką rowerową R10, dzięki której można dojechać aż do Gdyni.  Apartamenty nad Zatoką to idealne miejsce dla osób lubiących aktywnie spędzać wolny czas oraz doskonała lokalizacja dla miłośników sportów wodnych. Możesz zamieszkać tuż przy jednym z najlepszych akwenów wodnych w środkowo-wschodniej Europie, o czym świadczą organizowane na Zatoce Puckiej Mistrzostwa Europy i Świata w różnego rodzaju klasach żeglarskich i windsurfingowych.

Zobacz atrakcje: trasy rowerowe | żeglarstwowindsurfing / kitesurfing | turystyka piesza | wędkarstwo | skate park / minigolf | plaże

 

TRASY ROWEROWE

bike_foto
Unikalna w skali Polski trasa rowerowa będąca częścią międzynarodowego szlaku rowerowego R10, biegnąca niemal na całej długości bezpośrednio nad brzegiem morza. Obfituje w liczne atrakcje, wspaniałe widoki na Zatokę Pucką, daje też możliwość zapoznania się z kulturą Północnych Kaszub.

Przebieg trasy jest następujący: Świnoujście – Międzyzdroje – Dziwnów – Rewal – Kołobrzeg – Mielno – Darłowo – Jarosławiec – Ustka – Łeba – Władysławowo – Gdynia – Sopot – Gdańsk – Elbląg – Frombork – Braniewo – Gronowo. Trasa przebiega przez obszar trzech województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.
Sama trasa należy do łatwych i przebiega w dużej części wydzieloną drogą rowerową (przez Półwysep Helski), drogami asfaltowymi i z betonowych płyt oraz fragmentami przez leśne dukty (z Pucka do Gdyni).

Wycieczkę można przerwać w kilku miejscach (np. w Pucku) i wrócić do Gdyni pociągiem. Z Pucka istnieje możliwość zmiany trasy w kierunku na Krokową (17 km nowej drogi rowerowej po dawnej linii kolejowej) lub na Rumię wzdłuż szlaku R10. Jadąc z Helu do Pucka można zobaczyć kilka atrakcji turystycznych takich jak: latarnia morska, fokarium, fortyfikacje na Helu, w Jastarni Muzeum Pod Strzechą, „Chata Rybacka”, we Władysławowie na pięknej szerokiej plaży możemy wziąć głęboki oddech przed dalszą trasą oraz wstąpić do portu rybackiego czy też do Muzeum Motyli, zaś w Swarzewie znajdziemy Sanktuarium Matki Bożej Swarzewskiej, barokową kapliczkę, niewielką przystań nad Zatoka Pucką, skansen rybacki. Jadąc rowerem do Gdyni możemy również odwiedzić- Oksywie, Mechelinki, Rewę, Osłonino czy też Rzucewo- gdzie znajduje się zamek- Jan III Sobieski oraz stadnina koni ze szkółką jeździecką.

ˆ wróć

ŻEGLARSTWO JACHTOWE I MOTOROWE

zeglarstwo_foto

Port w Pucku jest portem z przystanią rybacką i niezależną mariną jachtową. Stanowi bazę dla floty rybackiej i rozwijającej się żeglugi turystycznej, jest także ośrodkiem sportów wodnych. Port Puck jest położony na zachodnim wybrzeżu Zatoki Puckiej na Pobrzeżu Kaszubskim. Port Puck tworzą dwa baseny portowe oddzielone plażą i obiektami Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Marina jachtowa (żeglarska) w Pucku przyjmuje jednostki o długości kadłuba do 20 m i zanurzeniu nie przekraczającym 2,8 m. Z ramienia władz miasta Pucka administratorem mariny jest Miejski Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji.

Zatoka Pucka jest płytką zatoką, stanowiącą zachodnią część Zatoki Gdańskiej. Ze względu na wyjątkowe warunki na niej panujące, jest ona mekką sportów wodnych. W sezonie w Pucku w zasadzie co tydzień odbywają się regaty żeglarskie, zarówno w klasach olimpijskich, jak i klasach nieolimpijskich ISAF. W sezonie można również skorzystać z tramwajów wodnych, które płyną z Trójmiasta do Jastarni i Helu. Podróż powrotną można zaś przebyć drogą lądową- na przykład rowerem. Poza tym można również skorzystać z innych rejsów po Zatoce, które oferują okoliczni przewoźnicy.

ˆ wróć

WINDSURFING / KITESURFING

kite_foto

Zatoka Pucka jest jednym z najdogodniejszych miejsc do uprawiania tej dyscypliny sportu w całej Europie. Ciepła, płytka woda, niewielkie fale oraz umiarkowany wiatr dają doskonałe warunki na deskę.

To właśnie w okolicach Pucka swój talent szlifowała Zofia Klepacka, mistrzyni olimpijska w windsurfingu. W Pucku jak i w okolicach działają szkółki windsurfingowe, gdzie instruktorzy szkolą nie tylko dzieci, ale również i dorosłych. Nie trzeba mieć swojego sprzętu, można go po prostu wypożyczyć.

ˆ wróć

WĘDKARSTWO

wedka_foto

Zatoka Pucka ma w sobie ogromny wędkarski potencjał. Wiosna – to troć, belona, śledź. Lato – karaś srebrzysty, płoć, okoń. Jesień – śledź, troć. Zima – jak zatoka jest wolna od lodu – troć.

Sama Zatoka to ogromny zbiornik wodny będący częścią Morza Bałtyckiego, stanowiąca zachodnią część Zatoki Gdańskiej. Znajduje się między Mierzeją Helską a linią Hel-Gdynia. Powierzchnia całkowita to: 364 km kwadratowe. Głębokość dochodzi do 55 m. W większości są to jednak wody dość płytkie.
Najważniejsze miasta i miejscowości znajdujące się nad zatoką to: Puck, Władysławowo, Jastarnia, Hel, część Gdyni, Mechelinki, Rewa, Osłonino, Rzucewo. W zatoce znajdują się liczne mielizny. Pływając łodzią musimy na nie uważać. Najważniejsze z nich to: Mewia Rewa oraz Borowska i Długa Mielizna. Są też głębie: Chałupska Jama i Kuźnicka Jama.

ˆ wróć

TURYSTYKA PIESZA

piesze_foto

Apartamenty nad Zatoką położone są w kameralnej okolicy nad samym brzegiem morza. Jednocześnie nieruchomość dzieli kilkaset metrów od punktów handlowo-usługowych, szpitala, dworca, PKP, mariny i wypożyczalni sprzętu wodnego. Działają tu również przedszkola i szkoły.

Jedną z godnych polecenia atrakcji są szlaki turystyczne: niebieski – 33 kilometrowy szlak z Pucka do Wejherowa. Prowadzący krawędzią Kępy Puckiej przez Rzucewo dalej prze Mrzezino do lasów wejherowskich, aż do słynnej kalwarii, czarny – z Pucka do Krokowej wiedzie szlak grot mechowskich (Groty Mechowskie to najkrótsza podziemna trasa turystyczna w Polsce, jedyna taka jaskinia na całym Niżu Europejskim, powstała w okresie najmłodszego zlodowacenia), zapewnia 30 km pięknych widoków Ziemi Puckiej, żółty – z Pucka do Swarzewa prowadzi poprzez przepiękny Nadmorski Park Krajobrazowy.

ˆ wróć

SKATE PARK/ MINI GOLF

golf_foto

Skatepark Puck i mini pole golfowe oraz nowy budynek na puckim stadionie wybudowane zostały w ramach programu Aktywny Puck. To projekt, na który miastu udało się zdobyć fundusze przekazane przez Północnokaszubską Lokalną Grupę Rybacką. Super atrakcją skateparku Puck jest bowl – czyli, misa, niecka, w której można zrobić niejedną akrobację.

ˆ wróć

RELAKS NA PLAŻY

plaza_foto

Plaża w Pucku to wymarzone miejsce dla miłośników leżakowania, opalania oraz sportów wodnych. Dzięki szerokim plażom i niewielkim głębokościom sięgającym nawet kilkunastu metrów w głąb zatoki jest to idealne miejsce do kąpieli dla dzieci oraz doskonałe miejsce do nauki windsurfingu i żeglarstwa, a przy plaży możemy zagrać w siatkówkę na specjalnie przygotowanych boiskach. Warto dodać, że woda w rejonie inwestycji Apartamentów nad Zatoką jest najcieplejsza na tym akwenie. Latem korzystamy zatem z możliwości kąpieli wodnych, a zimą kiedy Zatoka pokrywa się lodem można podziwiać przepiękny zimowy krajobraz.

Do ważnych atrakcji turystycznych Pucka należą także rejsy po zatoce. Puck posiada również niewielkie molo, a niedaleko jest ciekawa hodowla strusi. W sezonie letnim będziemy mogli wziąć także udział w licznych imprezach kulturalnych. Na plaży często rozstawiane są małe sceny, z których rozbrzmiewa wakacyjna muzyka. Ostatnio Puck odwiedziły np. tak znane wokalistki jak Justyna Steczkowska czy też Kayah.

ˆ wróć